Film inceleme: Above The Rim (1994)

Bir Tupac Amaru Shakur hayranı olarak filmi herhangi bir tavsiye, makale veya puanlama sonucu izlemedim. Doğrudan oyuncu kadrosuyla ilgisi vardı. Bu yüzden farklı görüşleri size aktaramayacağım ama kendi fikirlerimi paylaşacağım.

Filmde Tupac kötü bir karakter, yani hayranı olarak biraz hüsrana uğradım. Hatta 1:30 saatlik filmin sonuna kadar değişmesini sabırsızlıkla bekledim.

Film; suç, dram ve spor temalı. Film müzikleri 2pac, Snoop Dogg gibi gangsta rap sanatçıları tarafından yapılmış. Yönetmeni aynı zamanda yazarı olduğu için senaryo akılda canlandırıldığı gibi çekilmiştir diye düşünüyorum.

Film, diğer spor filmlerindeki gibi ‘yıldız oyuncunun koçundan giderek nefret etmesi ve diğer takımın kötü niyetli koçu tarafından çalınması’ senaryosu ile ilerliyor.

Film uzun da olmamasına rağmen sonuna zaman ayırmamışlar. Her şey saniyeler içinde olup bitiyor ve yine benim için bir hüsran oldu. Ama tabiki de sonu yüzünden küfrettiğimiz o filmlerden değil, sadece fazla emek verilmemiş sonu için, yanlış anlaşılmasın.

Film IMDB’den 6,5/10 puan almış. Aynı puandaki filmlere bakacak olursak klasikler bile var. Yani dünya izlemenizi tavsiye ediyor.

Ben ise; basketbol veya Tupac hayranı değilseniz izlenecekler listesinde ortalara eklemenizi tavsiye ederim.

Bitirmeden önce şu muhteşem cover quote ile kapatmak istiyorum:

Some games you play, some games play you.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir